Zied, bet neveidojas augļaizmetņi? Kāpēc tā?

Strauja pavasara iestāšanās vairums dārzkopjiem sagādā bažas, vai krasās temperatūras svārstības neietekmēs gaidāmo augļu un ogu ražu. Pavasarī ar krasām temperatūras svārstībām pat neliels sals var izraisīt ziedpumpuru pilnīgu izsalšanu. Neliels sals vēlā pavasarī var izraisīt drīksnas un sēklaizmetņu daļēju vai pilnīgu izsalšanu. Šādi ziedi var uzziedēt, bet augļi neveidojas.

Salā bojāta miza (mizas atlupumi, plaisas) atjaunojas ar kambiju, kas nodrošina barības vielu plūsmu no saknēm uz vainagu. Tas uzlabos koka spēju pretoties krasajām temperatūras maiņām.

Ieteikumi, lai mazinātu sala ietekmi uz gaidāmo ražu:

- Apsegt augļu kokus ar agrotīklu. Apsedzot kokus ar agrotīklu vēlams ņemt vērā, ka agrotīkla saskares vietas (gadījumā, ja tas būs mitrs) var veicināt citu auga daļu bojājeju salnu laikā.

- Samitrināt apkārt esošo augsni, tādējādi veicinot siltuma izdalīšanos/iztvaikošanu, kas kavēs auksto gaisa masu ieplūdi dārzā.

- Izvietot dūmu sveces / degt ugunskuru. Dūmu daļiņas / putekļi uzsūc mitrumu un pakāpeniski atdziest. Atdzišanas procesa rezultātā izdalās siltums, kas neļauj salnām apņemt koku vainagu.

- Lapu nobires laikā ieteicams smidzināt augļkokus ar boru un slāpekli saturošiem minerālmēsliem. Tas apgādās stādu ar nepieciešamo barības vielu daudzumu, lai tas spētu pārciest ne tikai zemo temperatūru ziemā, bet arī nākamajā pavasarī ziedi spētu apaugļoties.